Livejournal
Log in
Post
Friends
My journal
sweetlyric
And it only cost $11.80
Aug 22, 2005 02:04
So...I bought my school supplies tonight:
2 notebooks at $.20 each
1 6-pack of Keds socks
1 3-pack of Orbit gum.
I think I'm ready to go.
Leave a comment
Comments 8
rubymilk
August 22 2005, 07:37:33 UTC
Haha, I have to go school shopping tomorrow. :)
Reply
sweetlyric
August 22 2005, 14:34:14 UTC
You might want to think about buying more than I did. :P
Reply
burntphotograph
August 22 2005, 14:21:27 UTC
what about a pen? :D
Reply
sweetlyric
August 22 2005, 14:33:56 UTC
Yeah, there's one covered in lint in my purse ;)
Reply
for__ever
August 22 2005, 23:46:07 UTC
ahahahaha...
abbs, you're my hero :)
Reply
sweetlyric
August 23 2005, 06:45:26 UTC
I suppose I can allow you to worship me, but only as Goddess of the Night :)
Reply
onemoresong
August 23 2005, 05:55:04 UTC
yes! lint pen! :))
i want one of those talking napoleon dynamite pens....but apparently, theyre about $7 each, so n/m...
Reply
sweetlyric
August 23 2005, 06:44:50 UTC
Yeah, I'm a cheap-ass when it comes to school supplies, as you well know. I don't see the point in throwing down a ton of cash on shit I'm going to inevitably lose anyways.
Reply
Leave a comment
Up
Comments 8
Reply
Reply
Reply
Reply
abbs, you're my hero :)
Reply
Reply
i want one of those talking napoleon dynamite pens....but apparently, theyre about $7 each, so n/m...
Reply
Reply
Leave a comment